Jdi na obsah Jdi na menu
 


LOUTNA ČESKÁ

 KONCERTY    LOUTNA ČESKÁObrazek
 

 

 Komorní sbor FENIX Praha,
 sbormistr Dr. Roman Michálek.
FAUTORES FLAUTAE Písek,
  umělecký ved. Václav Holub.

 

    

  LOUTNA ČESKÁ
Složená a vydaná od Adama Michny z Otradovic Jindřichohradeckého. Léta páně 1653.Obrazek

 

 LOUTNA ČESKÁ
 v svátek, v pátek,
v kostele, při stole, 
jak se líbí,v každou chvíli,
radostně, žalostně,
 spasitedlně znící.

 
 

 - 30. května 2010 - Premiéra, Loutna české zazněla poprvé v našem podání na odpoledním koncertě v Praze na Karlově.
- 12. července 2010 - Třeboň a posluchači ve Schwarzenberské hrobce mohli uslyšet druhý koncert Loutny česky v podání našeho sboru a Fautores Flaute.
- 15. srpna 2010 - Písek, třetí koncert Loutny české se konal v nedělním odpoledni tentokrát pro posluchače převážně jihočeské.
- 12. září 2010 - Dobřichovice, od 16 hod. jsme reprízovali Loutnu českou v zámecké kapli sv. Judy Tadeáše. Varhanní improvizací koncert zahájil a dále nás doprovázel Vít Aschenbrennen.Sóla jako obvykle patřila Blance Bezdíčkové (soprán) a Lucii Valentové (alt, j.h.), sborová sóla ještě i Janu Malému (tenor) a Janu Zelenkovi (bas), slovem doprovázel Jakub Brunner.
- 10.října.2010 - Lidéřovice,
odpoledne jsme vystoupili s Michnovou Loutnou českou v kostele sv. Linharta v Lidéřovicích.  Úvodním duetem a dalšími čtyřmi skladbami v provedení kompletního kvartetu náš koncert uvedli Fautores flautae z Písku, následně se postarali o instrumentální doprovod Loutny. Sopránové sólo patřilo Blance Bezdíčkové, altové sólo Kateřině Bouškové. V basu byl omluven akademik Jenda Obdržálek, zastoupil jej Vojta Gavriněv.